Haber

Atatürk’ün Gökteki Sesi

Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında Teknosa, yapay zeka teknolojisiyle Atatürk’ün sesini gerçeğe en yakın biçimde üretirken Pegasus Air, üzerinde Mustafa Kemal Atatürk’ün silüeti ve imzasının bulunduğu 100’üncü uçağı “Cumhuriyet”i ekledi. Tail, Cumhuriyetin 100’üncü yılında filosuna katılıyor. Yolları, 29 Ekim’de Atatürk’ün sesiyle yolcuları şaşırttı.

Teknosa ve Pegasus Havayolları işbirliğiyle 29 Ekim gününün ilk saatlerinde ‘Cumhuriyet’ isimli uçakla İstanbul’dan İzmir’e giden yolcular, çok özel anlara tanık oldu. Uçuş için yerlerine oturan yolcular, olağan anons dışında kaptan pilotun özel anonsunu ve Teknosa’nın “İkinci Yüzyılın En Büyük Hediyesi: Türkiye Cumhuriyeti” kapsamında yapay zeka tarafından üretilen Atatürk’ün sesini duydu. proje. Atatürk, gerçeğe en yakın haliyle üretilmiş ses tonuyla yolculara şunları söyledi: Benim naçizane bedenim bir gün elbet toza dönüşecek. Ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” ve “Cumhuriyet ilkelerini halka sevdirin. Bunu gönüllere yerleştirmek için hiçbir fırsatı ihmal etmeyin. sözleriyle seslendi. Yolcular bu etkileyici ve keyifli projeyi uzun süre alkışlayarak karşıladılar.

  4129Grey’in yaratıcı koltuğa oturduğu “İkinci Yüzyılın En Büyük Hediyesi: Türkiye Cumhuriyeti” projesi kapsamında, Atatürk’ün farklı tarihlerdeki konuşmalarındaki binlerce tonlama ‘Generatif Yapay Zeka’ yapay zeka ile analiz edilerek sesi elde edildi. istihbarat teknolojisi. Teknosa, Atatürk’ün daha önce duyulmamış sözlerini Türk halkının beğenisine sundu.

Bu etkileyici ve hoş sürprizin görüntüsü 29 Ekim’de Teknosa ve Pegasus Havayolları sosyal medya hesaplarında paylaşıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu