Haber

Hafta sonu fırtına ve yağmur bekleniyor

Hafta sonu İstanbul’a Balkanlar’dan soğuk ve yağışlı hava geliyor. Fırtınayla birlikte sıcaklıklar 8-10 dereceye kadar düşecek.

İBB AKOM bilgilerine göre hafta sonu Balkanlar üzerinden İstanbul’a soğuk ve yağışlı bir sistem girecek. Rüzgar, sistemin etkisiyle cumartesi (yarın) öğle saatlerinden (12:00) itibaren güneybatı yönünden (40-60 km), sabah saatlerinden itibaren ise Karayel’den (50-80 km) esecek. Pazar (01:00), kuzey bölgelerde kısa süreli aralarla dolu fırtına (90 km). -110 km/saat) etkili olması bekleniyor.

Kuzeyin soğuk havasını hızla bölgemize taşıyan sistem nedeniyle cumartesi akşam saatlerinden itibaren sıcaklıklarda ani düşüşlerin (8-10°C) yaşanacağı tahmin ediliyor. Cumartesi saat 06.00 ile Pazar saat 20.00 arasında kuvvetli yağış beklenirken, cumartesi saat 10.00 ile Pazar saat 20.00 arasında kuvvetli rüzgar ve fırtınanın esmesi bekleniyor.

Fırtınayla birlikte sıcaklıkların kış değerlerine düşmesi nedeniyle il genelinde 2 gün boyunca kuvvetli yağış (40-60kg/m2) görülecek. Fırtınanın etkili olduğu kuzey bölgelerde yağışların metrekareye 80-100 kg’ı aşması bekleniyor.

Şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle oluşabilecek su baskını ve göllenmelere karşı İBB Ekipleri 24 saat hazır tutulacak. Fırtına nedeniyle devrilen ağaç ve direkler, uçuşan tabela ve çatılar ile toplu ulaşımda olası aksaklıklar konusunda da vatandaşlar uyarıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberuludere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu