Haber

İsrail ordusu Gazze’ye “Rehinelerin nerede olduğunu söylerseniz sizi vurmayız” yazılı notlar bıraktı.

İsrail ordusunun Gazze’ye yönelik hava saldırıları 18’inci gününde de devam ediyor. Sosyal medyada yayılan fotoğraflarda İsrail’in Gazze tarafına “Rehinelerin nerede olduğunu bize söylerseniz sizi vurmayacağız” notu gönderdiği görüldü.

Notlarda, “Kendiniz ve çocuklarınız için daha iyi bir gelecek istiyorsanız, bir iyilik yapın ve bölgenizdeki kaçırılanlar hakkında bize yararlı bilgiler gönderin. IDF, sizin ve evlerinizin güvenliğini sağlamak için her türlü çabayı gösterecektir.” yazıyordu.

NE OLDU?

İsrail’in 7 Ekim’deki saldırısında 200’den fazla kişiyi rehin alan Hamas, iki rehineyi daha serbest bıraktı. Böylece toplam 4 rehine serbest bırakıldı.

Hamas’ın serbest bıraktığı iki rehinenin 79 yaşındaki Nurit Cooper ve 85 yaşındaki Jochewed Lifschitz olduğu açıklandı. Cooper ve Lifschitz, Refah Sınır Kapısı’ndan Mısır’a götürülerek ambulanslara bindirildi. İki kadının Tel Aviv’deki bir kliniğe götürülerek aile yakınlarının kendilerini beklediği kaydedildi. Basında çıkan haberlere göre iki kadının kocaları hâlâ Hamas tarafından rehin tutuluyor.

KAYNAK: HABER7

guclukonakajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu